Własne punkty zwrotne GPS w FSX/FS2004

VFR2FS to mój program do automatycznego generowania scenerii punktów mapy (GPS) Microsoft Flight Simulator X / 2004, oraz punktów użytkownika dla programu WinPilot VFR – na podstawie zbioru punktów VFR z AIP Polska lub utworzonych samodzielnie dowolnych punktów zwrotnych.

VFR2FS_screenshotFormat danych jest identyczny z zamieszczonym w AIP Polska – wystarczy wkleić je bezpośrednio z dokumentów PDF (UWAGA: wcześniej należy usunąć blokadę kopiowania tekstu z PDFów za pomocą strony WWW: http://rubypdf.appspot.com/pdfdecrypt.html lub programu PDF Password Remover).

Instrukcja obsługi:

  1. Do pliku ‚dane.txt’ wklej punkty VFR w formacie przykładowym:
    EPWA
    ALPHA 52°03’48”N 020°44’36”E Magazyn w m. Siestrzeń
    BRAVO 52°11’03”N 020°36’50”E Fabryka w Błoniach
  2. Uruchom VFR2FS i naciśnij przycisk ‚Rozpocznij’. Po pewnym czasie (zgodnie z paskiem progresu) w katalogu ‚pliki’ utworzone zostaną pliki scenerii oraz plik ‚winpilot.dat’. Scenerię należy przegrać do katalogu Scenery i uaktywnić w ekranie opcji symulatora.
  3. Jeżeli posiadasz program WinPilot VFR, to plik ‚winpilot.dat’ należy przegrać do katalogu ‚My documents’ i wybrać przez menu ‚Files->User waypoints’.

Powyższe przykładowe punkty VFR będą widoczne w symulatorze i w WinPilot VFR jako EPWAA i EPWAB. Plik ‚dane.txt’ domyślnie jest wypełniony kompletem punktów VFR aktualnych w dniu publikacji programu.

UWAGA: W przypadku braku tworzenia plików scenerii należy doinstalować pakiet ‚MSXML4 parser’ (zwykle nie będzie to konieczne).

VFR2FS można pobrać tutaj:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.