Przełom w jakości symulacji lotu

Na filmie prezentuję ponad 250GB scenerii X-Plane 10, utworzonych automatycznie z tekstur Google Maps, pobranych poprzez moje serwery. Jakość prezentowanych w filmie niewielkich fragmentów Polski dochodzi do 10 cm na piksel, dzięki czemu X-Plane staje się użyteczny już nie tylko w samolotowych lotach VFR, ale również w niskich przelotach śmigłowcowych.

Filmik osiągnął już ponad 180 000 wyświetleń, co jest dość wysokim wynikiem dla materiału o symulacji lotu – a przy okazji promocją naszego Kraju :)

Obiekty 3D (budynki i linie lasów) wygenerowałem oprogramowaniem osm2xp (ten film znajduje się obecnie na stronie głównej wspomnianego programu – www.osm2xp.com). Sieć dróg i torowisk jest umieszczona na właściwych pozycjach dzięki danym OpenStreetMap, wykorzystywanym przez oprogramowanie XPOSM.

Wykorzystałem swój program do korekcji kolorów prezentowanych tu scenerii – efekt działania można zaobserwować na poniższym porównaniu:

Miasta prezentowane na filmie: Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Lódź, Bydgoszcz.

Ten wpis znalazł się na stronie głównej serwisu wykop.pl, otrzymując 380 wykopów. Zobacz też inne wpisy z tego bloga, które trafiły na stronę główną Wykopu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.