Nocny lot DC-6

Zakupiłem oryginalną dokumentację samolotu Douglas DC-6 z 1947 roku (skan) i opierając się na niej rozbudowałem wizualną checklistę samolotu PMDG DC-6. Poniżej ponad godzinny film przedstawiający pełny, nocny lot wojskową wersją samolotu PMDG DC-6 w symulatorze X-Plane 11 i z wykorzystaniem tej nowej checklisty. Do automatycznego jej udźwiękowienia wykorzystałem polski syntezator mowy IVONA 2 i wysokiej jakości 22 kHz głos profesjonalnego amerykańskiego lektora (oprogramowanie dostępne obecnie jako Harpo Software – Speech2Go).

Podczas lotu nie korzystam z pomocy AFE (Artificial Flight Engineer) i z pewnością popełniam, częściowo z tego powodu, szereg błędów, ponieważ w rzeczywistości czynnościami w kabinie DC-6 zajmuje się załoga trzyosobowa. Materiał został nagrany w 60fps i z wykorzystaniem zestawu do śledzenia ruchów głowy TrackIR. W filmie można natknąć się też na zrzuty ekranowe ze wspomnianej dokumentacji oraz na szereg interesujących dokumentów z tamtych lat, dotyczących samolotu DC-6.

Trasa przelotu

Film przedstawia lot wykonany metodami nawigacyjnymi znanymi już w latach pięćdziesiątych (oczywiście bez GPS), nad wojskową scenerią Pacific Islands Airfields – z lądowiska Munda do Henderson Field. Podczas lotu korzystam z dodatków XPRealistic V2, Xchecklist i Vivid Sky.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.